Oprawa muzyczna ślubu

Nic nie doda tyle uroku ceremonii ślubnej, co subtelna, wyrafinowana muzyka na żywo w wykonaniu instrumentów smyczkowych.


Posiadamy wieloletnie doświadczenie w oprawie muzycznej ślubów kościelnych, cywilnych, humanistycznych oraz ślubów międzynarodowych.
Uwielbiamy współpracować z parami młodymi tworząc nieszablonowy repertuar, dzięki któremu ślub oraz przyjęcie weselne będą niepowtarzalne, wzbudzą podziw gości i na długo pozostaną w pamięci i sercu.

Możemy wystąpić dla Państwa w dowolnym składzie

Skrzypce i wiolonczela
Wiolonczela i harfa/gitara
Trio smyczkowe
Kwartet smyczkowy
Duet/ trio/ kwartet i wokalistka

ŚLUB KOŚCIELNY

Jakie utwory powinny być grane podczas ceremonii zaślubin w kościele?
Najlepszym rozwiązaniem (od strony kościoła) są oczywiście pieśni liturgiczne. Nie oznacza to jednak, że nie możemy z nich zrezygnować i wybrać czegoś samodzielnie. Tak na prawdę jest to kwestia, którą trzeba ustalić podczas rozmowy z duchownym, który będzie udzielał sakramentu.

W porządku mszy jest pięć momentów odpowiednich do wykonywania muzyki przez instrumenty lub głos solowy:

Wejście
Ofiarowanie
Komunia
Dziękczynienie
Wyjście

Muzycy mogą również tworzyć tło muzyczne podczas zbierania się gości przed uroczystością oraz podczas składania życzeń Parze Młodej.

Czas trwania takiej ceremonii to minimum 45 minut.
Długość trwania życzeń uzależniona jest od ilości zaproszonych gości.

Najczęściej wybierane utwory instrumentalne:

Propozycje repertuaru —> Repertuar ślubny

ŚLUB CYWILNY

Jaki repertuar wybrać?

W przypadku ślubów humanistycznych czy cywilnych istnieje dużo większe pole manewru zarówno w kwestii wyboru momentu grania, jak i samego repertuaru. Minusem jednak jest to, że z racji krótkiego trwania ceremonii, możemy wybrać jedynie kilka utworów. Czas trwania ślubu cywilnego to około 15 minut.
Repertuar zależy od naszych własnych upodobań muzycznych. Nie musi to być koniecznie muzyka klasyczna.

Momenty, podczas których może zabrzmieć muzyka to:

Zbieranie się gości
Wejście Pary Młodej
Nakładanie obrączek
Podpisywanie dokumentów
Wyjście Pary Młodej
Składanie życzeń

Przyjęcie w plenerze bywa częściej mniej formalne od tego, które odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Tutaj również można pozwolić sobie na puszczenie muzycznych wodzy wyobraźni. To Wasza szansa na to, żeby muzyka była pięknym podkreśleniem ceremonii zaślubin.

Pierwszy Taniec

Niezapomnianym przeżyciem może być także Pierwszy Taniec z muzyką na żywo w naszym wykonaniu. Repertuar dobieramy spośród utworów klasycznych, tanecznych, filmowych, musicalowych i rozrywkowych.

Tak graliśmy podczas uroczystości zaślubin:

Napisz do mnie

Przygotowując oprawę muzyczną zwracam szczególną uwagę na to, aby dopasować ją do indywidualnych potrzeb Klienta. Jeśli nie do końca wiesz jak miałaby wyglądać Twoja uroczystość, skontaktuj się ze mną. Chętnie doradzę i pomogę.