Muzyczne Lato na Ursynowie 2023

Za nami inauguracja warszawskiego festiwalu Muzycznego Lato na Ursynowie.

„(…) Niedzielny upał nie wystraszył miłośników muzyki klasycznej! Zjawili się w komplecie w parku Jana Pawła II, by posłuchać lekkiej i przyjemnej – idealnej na gorące popołudnie – muzyki największych kompozytorów.

Na inauguracji klasycznych koncertów Muzycznego Lata na Ursynowie zagrał kwartet smyczkowy Estradi Varoius. Dwoje skrzypków, wiolonczelistka i kontrabasista wprawili ursynowian w dobry nastrój. W repertuarze nie zabrakło popularnych polek, humoresek i walców znanych kompozytorów. 

Były więc: Adagio z Sonaty Fortepianowej Nr 29W. czy popularne Eine Kleine Nachtmusic G-dur, KV 525J Wolfganga Amadeusza Mozarta, była Polka Tritsch-Tratsch Johana Straussa II, Humoreska Antonina Dvoraka czy Pavana Gabriela Faure.

Koncert – jak z zawsze z klasą i gracją – poprowadziła aktorka Laura Łącz, która opowiadała słuchaczom o każdym z kompozytorów, recytowała też poezję jej ulubionego Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy Adama Asnyka. Zarówno wykonania kwartetu Estradi Various, jak i popisy Laury Łącz publiczność nagradzała brawami (…).

żródło: https://haloursynow.pl/pl/14_kultura-i-sztuka/23416_muzyka-klasyczna-lagodzi-upal-kolejny-koncert-na-ursynowie.html

Napisz do mnie

Przygotowując oprawę muzyczną zwracam szczególną uwagę na to, aby dopasować ją do indywidualnych potrzeb Klienta. Jeśli nie do końca wiesz jak miałaby wyglądać Twoja uroczystość, skontaktuj się ze mną. Chętnie doradzę i pomogę.